Polska - Afryka - 1:0 - Upały

Afrykańskie upały dotarły do Polski - ciężko wytrzymać w ciągu dnia, zaś noc bez włączonego wiatraka jest prawie niemożliwa.

Upały - na dworze możemy się poczuć dosłownie jak kotlet smażony na patelni. Wszyscy czekaliśmy na lato, teraz się nim rozkoszujemy - warto jednak pamiętać, że upał nie zwalnia nas z myślenia! - musimy dbać o swoje zdrowie, a nawet życie.


Najlepiej od godziny 10:00 do 17:00 unikać wylegiwania się na słońcu. Czerwona, spalona skóra nie dodaje uroku to raz, a dwa niesie ze sobą spore szanse, że może nas dopaść rak skóry. 

• Dlatego pamiętaj, że krem z filtrem UV to Twój najlepszy przyjaciel, noś go zawsze przy sobie, a przed wyjściem z domu dokładnie się nim nakremuj. 

• W Twojej torbie nie może również zabraknąć wody w butelce ! - 500 ml Ci nie wystarczy, jeśli masz dużą torbę to zapakuj dwie 1,5 litrowe butelki. Oczywiście nie po to, aby je sobie je nosić, musisz pić często tę wodę. 

• Alkohol podczas upałów to nie najlepszy przyjaciel, odpuść go sobie całkowicie w ciągu dnia.

• Szukaj zacienionych miejsc, nie siedź cały dzień na słońcu - to się może dla Ciebie źle skończyć.

Piłeś ? - zapomnij o pływaniu !

• Przechodzisz przez parking i widzisz zwierze lub dziecko w zamkniętym samochodzie? - natychmiast wybij szybę, jeśli drzwi są zamknięte - oraz zadzwoń pod numer ratunkowy 112 ! - za wybicie szyby nie poniesiesz żadnych konsekwencji, a uratujesz czyjeś życie.


Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga